На початку 70-х років ХХ століття частка забруднення атмосфери транспортом склала 10—15 %. У середині 90-х років показник збільшився до 50—60 %. Важко уявити, що там відбувається зараз.
Усе про шкідливі автохімікати і більше
На початку 70-х років ХХ століття частка забруднення атмосфери транспортом склала 10—15 %. У середині 90-х років показник збільшився до 50—60 %. Важко уявити, що там відбувається зараз.
Розберемо на зрозумілих прикладах: машина, яка їздить 6 років, викидає 9 тонн СО2, а цей газ провокує слабкість. Ще 250 кілограмів токсичного оксиду азоту та 80 кілограмів вуглеводнів потрапляють в атмосферу.
Більшість автомобілів працюють на бензині. Небезпека в тому, що вихлопи потрапляють у найближчий до землі шар повітря. Наприклад, свинець з етилованого палива осідає в ґрунті, акумулюється в рослинах і потрапляє в організм тварин і людей. Хімікат накопичується в клітинах і провокує хвороби. Окрім свинцю, машини викидають:
- безбарвний газ формальдегід — вибухонебезпечну речовину, яка негативно впливає на дихальні шляхи, очі та шкіру;
- бензол — токсичну речовину, що провокує анемію та онкологію;
- ангідрид, дія якого позначиться на нирках і серці;
- сажу, що забруднює ґрунт і водойми;
- бензопірен, який накопичується та викликає рак. Якщо ви часто зустрічаєте смог, пам’ятайте — там багато бензопірена.
Люди вважають, що шкода автомобільного транспорту закінчується на забрудненні повітря. Ми ж знаємо, що залишені автомобілі гниють на звалищах, шини не переробляють і виділяють сотні кілометрів землі для зберігання відходів.
Можливо, ви бачили подібне в кіно, але ці декорації існують пліч-о-пліч із нами. Власники залишають «залізних друзів» без нагляду, і київські комунальники в середньому вивозять на авто кладовище близько п’яти кинутих машин на тиждень. Німеччина може похвалитися переконливішими показниками.
Ми закликаємо свідомо використовувати автомобілі.
Читайте також: