
Вартість сонячних електроустановок за останні 10 років значно знизилася. Багато власників приватних будинків із задоволенням підвищіли б з їх допомогою свою енергонезалежність.
детальніше
За підрахунками вчених, земних запасів вуглеводородів залишилось на 80-100 років. І це за умови, що темпи використання вичерпних енергоносіїв не будуть збільшуватися.
детальніше
Щоб під дією сонячного світла отримати електричний струм в об’ємах, значущих для господарського сектора та домовласників, існують дві технології.
детальніше
Здешевшання технології виробництва сонячної електрики стало поштовхом до будівництва великих електростанцій. Всі вони, в силу злиття позитивних географічних та економічних факторів, знаходяться в США. Пропонуємо вашій увазі список найбільш великих СЕС.
детальніше
Електроенергетичний ринок України регулюється діючими редакціями законів 575/97-ВР «Про електроенергетику», 2019-VIII «Про ринок електричної енергії» та виходячими з них нормативно-правовими актами.
детальніше
Основна комірка сонячних панелей — напівпровідниковий перетворювач з фотовольтаїчним ефектом (фотоперетворювач), котрий під дією сонячного випромінювання генерує постійний електричний струм.
детальніше
Турбота про екологію — це чудово. Проте потенційних власників приватних енергосистем на основі сонячних панелей не менше турбує питання, чи зможуть вони окупити вкладені гроші та як швидко це відбудеться. Давайте рахувати разом.
детальніше
Деградацією сонячних батаерий (міжнародний термін potential induced degradation або PID) називають зниження вироблення електроенергії через фізичні зміни у структурі самої панелі.
детальніше
Персональна сонячна електростанція за останні п’ять років суттєво здешевшала, проте все ще залишається достатньо дорогим проектом
детальніше
В Україні діє один з максимальних зелених тарифів в Європі, тому будівництво комерційної сонячної електростанції — вигідне капіталовкладення. Увесь процес будівництва на об’єкт 30 кВт займає близько одного року та складається з декількох етапів
детальніше
За останні два роки тема екології та zero-waste стала особливо популярною. У магазинах зустрічаються люди з бавовняними мішечками, металеві трубочки витісняють пластикові, а багаторазові пляшки все частіше займають місце в сумці. Ми, як еко-амбасадори, ділимося з вами, чому робити це не безглуздо, а необхідно.
детальніше
Щоб урятувати планету від екологічного колапсу, недостатньо купки ініціативних людей. Освітні платформи цікавлять свідомих та ініціативних жителів — тобто нас із вами. А щоб ефективніше захищати екологію, потрібні законодавчі заходи.
детальніше
Удома ми можемо робити що завгодно: сортувати, розставляти еко-меблі та придбати бамбукові зубні щітки. Настав час думати, як можна вплинути на непідвладні сфери життя: транспорт, роботу, прогулянки та походи в різноманітні заклади.
детальніше
Свідомий підхід до сміття — бажання, щоб відходи ставали вторсировиною. Для цього сортують сміття, але це не вирішує проблеми. Щоб сортування не було безглуздим, треба знати, які відходи не переробляються, і зменшити їх споживання.
детальніше
На початку 70-х років ХХ століття частка забруднення атмосфери транспортом склала 10—15 %. У середині 90-х років показник збільшився до 50—60 %. Важко уявити, що там відбувається зараз.
детальніше
У побуті часто зустрічаються пластикові пляшки, поліетиленові пакети, ємності від консервації, кухонні відходи. У поселеннях міського типу харчові викиди віддають тваринам, але що ж робити з рештою сміття?
детальніше
Давос — це місто у Швейцарії, де щорічно проводиться міжнародний економічний форум, голови делегацій різних держав обговорюють теми екології та безпеки Землі. Давос представив альтернативну заміну умов життя, спеціально для членів конференції виділили трансферів на електромобілях, провели екскурсію містом, де за його периметром розташовані сонячні батареї та вітрогенератори, також продемонстрували ділянки озеленення місцевості без допомоги хімічних добрив.
детальніше
Приріст населення у великих містах щорічно збільшується двократно. Через кілька років більше людей потребуватиме транспортних засобів, робочих місць на промислових підприємствах, продуктів харчування, вирощених за допомогою хімічних добрив. Від екологічного стану міста зараз залежить народжуваність і здоров’я майбутніх жителів мегаполісу. Як людство зможе запобігти масштабній катастрофі?
детальніше
Пестициди — хімічні сполуки, які мають значне поширення в аграрному бізнесі та харчовій промисловості, використовуються при боротьбі з комахами, мікроорганізмами, бур’янами, лікуванні рослин від паразитарних захворювань.
детальніше
Ліс для людини є головним ресурсом у сферах будівництва, канцелярії, фармації та медицини. Зараз легко змінити підлогове покриття на паркет, запросити видати чек у банку або купити в аптеці антибіотики.
детальніше
Зміна клімату за останнє століття стала спостерігатися набагато частіше. Людина своєю діяльністю і викликає ці коливання в природі, унаслідок чого спостерігаються аномальні явища в тих місцях, де, по суті, їх не має бути: посухи, повені, найсильніші шторми тощо. Проблема зміни клімату — головне екологічне завдання всього суспільства, яке треба вирішувати вже зараз!
детальніше
Глобальне потепління вже кілька десятків років обговорюється вченими. Клімат відчутно змінюється, приміром, такої нестерпної спеки, як за останні роки, європейські країни не пам’ятали вже понад п’ять віків. Екологи давно б’ють на сполох і заявляють про повну зміну природного середовища. Глобальне потепління клімату — причини й наслідки його можуть бути дуже невтішними.
детальніше
Наукові дослідники спостерігають за зміною природного середовища не перший рік. Клімат змінюється — це безперечний факт. На зміну глобальному потеплінню може прийти глобальне похолодання. Причиною цього стануть зміни у Світовому океані, а саме підвищення рівня прісної води, яке сприятиме послабленню течій, що рухаються від екватора до полюсів. У результаті можуть зупинитися теплі течії, зокрема Гольфстрім. Таким чином, глобальне потепління веде до похолодання в європейських країнах і Північній Америці.
детальніше
Озоновий шар — цінний субстрат, що є особливим фільтром, який захищає біосферу та людство від прямого сонячного світла. Порушення озонового шару може призвести до безповоротних наслідків для всіх живих організмів. Проблема зменшення озонового шару дуже серйозна й може спричинити збільшення УФ-випромінювання в десять разів. Це, у свою чергу, сприятиме погіршенню зору живих організмів, збільшенню кількості хворих на рак шкіри, замору планктону у світовому океані, різним мутаційним змінам. Концентрація озону в повітрі маленька (0,0001 %), але її цілком вистачає для збереження всього живого від УФ-випромінювання.
детальніше
Глобальні зміни клімату, озонові діри, вирубування лісових насаджень та інші аномальні явища, до яких людство доклало руку, тільки посилюють нездорову екологічну ситуацію у світі. Сьогодні ми маємо спільно докладати зусиль із порятунку планети для наших дітей. Не знаєте, як урятувати нашу планету від забруднення? Розпочніть із себе.
детальніше
Про екологічні проблеми України не говорив лише лінивий, але шляхи їх вирішення донині залишаються незвіданими для всіх – від верхівки влади до рядового жителя нашої країни. У 2018 році був складений "антирейтинг" найзабрудненіших міст України, які очолили Дніпро та Маріуполь. Згідно з цим дослідження, 14 міст нашої країни мають досить серйозні екологічні проблеми.
детальніше
Без всякого сумніву вода, яку ми споживаємо, повинна бути чистою. Забруднена вода є розповсюджувачем багатьох захворювань, в тому числі й важких (черевний тиф, дизентерія, холера, анкілостомоз), які можуть завдати непоправної шкоди здоров’ю людини. Вода – це головне джерело зараження людини та тварин такими паразитами, як глисти та бо лямблії. На жаль, ситуацію із забрудненням води можна спостерігати сьогодні навіть в економічно розвинених країнах, а тому дуже важливо стежити за основними показниками якості питної води.
детальніше
Сучасне життя суспільства призводить до утворення великої кількості відходів: будівельне та побутове сміття, інші відходи життєдіяльності людини. Темпи зростання населення нашої планети збільшуються з кожним роком і, разом з тим, виникає досить серйозна проблема – утилізація відходів. Розглянемо, як утилізувати побутові відходи швидко та надійно, щоб це не позначилося на екології навколишнього середовища (в т.ч. ви дізнаєтеся, як утилізувати поліетиленові пакети та інше сміття з ПВХ).
детальніше
Сучасній людині важливо знати, що таке Кіотський протокол. Це один з кроків, що ведуть до поліпшення кліматичної ситуації на всій планеті. Кіотський договір або Кіотська угода – це міжнародний документ, підписаний в 1997 році 142 економічно розвиненими країнами світу про скорочення викидів парникових газів в атмосферу нашої планети, що є головним чинником в стримуванні глобального потепління.
детальніше
В останні роки екологічне законодавство України зазнало серйозних змін. "Першою ластівкою" стали Закони України "Про оцінку впливу на навколишнє середовище" та "Стратегічну екологічну оцінку", які були прийняті у 2017 році та набрали чинності в грудні цього ж року. Це стало закономірним результатом вступу в силу Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.
детальніше
Будь-яка неконтрольована лісова пожежа — це удар по екології та справжнє стихійне лихо, яке призводить до згубної екологічної та економічної ситуації, руйнує екосистему, веде до загибелі людей і тварин. Найчастіше причиною займання масивів стає людина, але не виключені й природні пожежі в лісах — вони знищують старі та хворі дерева, «оновлюючи» флору.
детальніше
Руйнування озонового шару, забруднення навколишнього середовища, зміна клімату дали поштовх до пошуку в усьому світі поновлюваних джерел енергії.
детальніше
Щорічно восени й навесні починається масове спалювання трави, сміття та листя. Так, через відсутність нормального вивезення відходів, лінощі місцевих жителів і спроби швидше впоратися зі своїми обов’язками виникають неконтрольовані пожежі, які складно загасити самостійно.
детальніше
Київ вважається одним із найзабрудненіших міст України нарівні з Дніпром, Одесою, Маріуполем і Кривим Рогом, і все через вихлопи від автомобілів, які складають 90 % від усіх забруднень у столиці.
детальніше
Столицу Украины не зря считают одним из самых загрязненных городов: количество выхлопов от автомобилей составляет 90 % от всех выбросов, и экологи в своих отчетах упоминают формальдегид, диоксид серы, оксид углерода и диоксид азота.
детальніше
Ще з дитинства нам прищеплюють турботу про довкілля. Будь-яка дитина знає про те, що саме дерева — легені планети, які при фотосинтезі виробляють необхідний для живих організмів кисень.
детальніше
Вже пару тижнів люди скаржаться в Україні на проблеми з повітрям. Смог у Києві зараз все ще залишається, хоча густий туман вже розвіявся. Згідно з наявними даними, найгірше із забрудненістю повітря справи йдуть на Харківському масиві (134 пункти), з такими показниками краще не провітрювати квартиру та не виходити на прогулянки в цьому районі. Найчистіше на: ВДНГ (6 пунктів), Подолі (19 пунктів), а також Русанівці (20 пунктів), Осокорках (43 пункти), Борщагівці (48 пунктів).
детальніше
З 1967 року вчені всього світу почали порушувати питання про зменшення озонового шару. А вже в середині 80-х років минулого століття антарктична служба Британії офіційно зафіксувала зміну насиченості озону над територією бази практично на 40%.
детальніше
Київ — місто каштанів, яке заворожує гостинністю та красою. Однак якщо придивитися, то він покаже себе з абсолютно іншого боку — смертельно небезпечного. Тут багато об’єктів, які повільно завдають шкоди здоров’ю містян — горами сміття, радіацією, ртуттю, вихлопними газами.
детальніше
Сучасна промисловість пропонує сонячні та вітрові електростанції для будинку, але не кожен рядовий споживач може розібратися який вид
альтернативної енергетики буде вигідніше в його випадку. Щоб це зрозуміти, розберемося з тим, які сонячні батареї та вітрогенератори мають переваги та недоліки.

Заборона пластикових пакетів в Україні — гостра проблема на сьогодні, що безпосередньо стосується екології. Упродовж останнього десятиліття в нашій країні активно велася робота як від імені вчених, так і від волонтерів щодо того, що утилізація пластика, зокрема пластикових пакетів, завдає непоправної шкоди довкіллю.
детальніше
Екологічна ситуація з водоймами Києва на сьогодні настільки сумна, що якщо вже сьогодні вжити заходів із їх очищення, то перші позитивні результати будуть щонайменше через 5 років.
детальніше
«Рідкісний птах долетить до середини Дніпра» — цитата з творів великого М. В. Гоголя, що вже стала афоризмом. І хоча з часу створення Миколою Васильовичем нетлінного твору «Вечори на хуторі біля Диканьки» пройшло не так багато часу в масштабі всієї світобудови, але й цього відрізку людству вистачило для того, щоб «легенду зробити бувальщиною».
детальніше
Чернобыль — место, где произошла одна из крупнейших катастроф человечества и образовалась огромнейшая по площади зона отчуждения. Именно здесь, несмотря на всю невозможность происходящего с точки зрения науки, сегодня можно наблюдать совершенно фантастические метаморфозы природы.
детальніше
Річка Либідь сьогодні є одним із найбільш яскравих прикладів того, як людство може знищувати природу. Красива легенда, безпосередньо пов’язана із заснуванням Києва, із часом перетворилася на сумну давнину. Усе тому, що екологічна катастрофа річки Либідь уже практично незворотна.
детальніше
Плюсові температури в грудні 2019 року — теплова аномалія, яка стурбувала синоптиків та екологів. Вони заявляють про глобальне потепління, зміну клімату, яку спровокувала діяльність людини, збільшення викидів СО2 і токсичних відходів.
детальніше
Всесвітнє аномальне потепління є наслідком активної діяльності людини, розвитку промисловості впродовж останніх 150 років.
детальніше
Різке зниження активності Сонця може спричинити малий льодовиковий період 2020, який триватиме кілька десятиліть. Про це заявляють представники NASA, учені-екологи з різних країн світу.
детальніше
Енергетика є однією з пріоритетних галузей світової промисловості. Електрична енергія потрібна для роботи підприємств і життя людей, розвитку окремих регіонів і цілих континентів.
детальніше
Популярність електромобілів зростає з кожним днем, усі відомі концерни разом із традиційними моделями розробляють сучасні машини з електричним акумулятором.
детальніше
Сьогодні все частіше говорять про зміну клімату та пов’язують його з температурою і швидкістю Гольфстриму, який став потроху сповільнюватися. Учені вважають, що наступ на Землі в 1300-х роках малого льодовикового періоду пов’язаний зі зниженням швидкості Гольфстриму.
детальніше
Увесь світ говорить про шведську школярку Грету Тунберг, яка не боялася нікого і не стала мовчати, а вирішила у 2018 році виступити з протестом біля парламенту своєї країни.
детальніше
Сьогодні неможливо знайти людину, яка не захоплюється красою тайгового лісу, засніжених гір або безмежного моря. Проте вже впродовж кількох століть люди по-варварськи ставляться до природи.
детальніше
Десятиліття тому сонячні електростанції будувалися тільки на півдні нашої країни. Зараз це поширений бізнес, що розвивається практично в усіх регіонах. Іноземних і вітчизняних інвесторів притягують високі (за зеленим тарифом) ставки.
детальніше
Сонячна енергетика є надзвичайно перспективним методом отримання дешевої електроенергії. Країни з високим рівнем економіки вже переважно перейшли на альтернативний видобуток електроенергії та активно інвестують у цю технологію.
детальніше