Карбон КНС

Україна, Київ,вул. Смольная 9Б

Блог

Блог
Фотогальванична черепиця: в чому ЇЇ переваги

Вартість сонячних електроустановок за останні 10 років значно знизилася. Багато власників приватних будинків із задоволенням підвищіли б з їх допомогою свою енергонезалежність.

детальніше
Сонячна електрика - альтернативне джерело енергіЇ з прицілом на майбутнє

За підрахунками вчених, земних запасів вуглеводородів залишилось на 80-100 років. І це за умови, що темпи використання вичерпних енергоносіїв не будуть збільшуватися.

детальніше
Сонячні електростанції: принцип роботи та види комплексних систем

Щоб під дією сонячного світла отримати електричний струм в об’ємах, значущих для господарського сектора та домовласників, існують дві технології.

детальніше
ТОП 10 найпотужніших сонячних електростанцій світу

Здешевшання технології виробництва сонячної електрики стало поштовхом до будівництва великих електростанцій. Всі вони, в силу злиття позитивних географічних та економічних факторів, знаходяться в США. Пропонуємо вашій увазі список найбільш великих СЕС.

детальніше
«Зелений» тариф в Україні: перспективи для сонячної енергетики

Електроенергетичний ринок України регулюється діючими редакціями законів 575/97-ВР «Про електроенергетику», 2019-VIII «Про ринок електричної енергії» та виходячими з них нормативно-правовими актами.

детальніше
Принцип роботи сонячних панелей

Основна комірка сонячних панелей — напівпровідниковий перетворювач з фотовольтаїчним ефектом (фотоперетворювач), котрий під дією сонячного випромінювання генерує постійний електричний струм.

детальніше
Як швидко окупиться сонячна електростанція для будинку?

Турбота про екологію — це чудово. Проте потенційних власників приватних енергосистем на основі сонячних панелей не менше турбує питання, чи зможуть вони окупити вкладені гроші та як швидко це відбудеться. Давайте рахувати разом.

детальніше
Деградація сонячних модулів: причини та наслідки

Деградацією сонячних батаерий (міжнародний термін potential induced degradation або PID) називають зниження вироблення електроенергії через фізичні зміни у структурі самої панелі.

детальніше
Дахові сонячні електростанції для приватного використання

Персональна сонячна електростанція за останні п’ять років суттєво здешевшала, проте все ще залишається достатньо дорогим проектом

детальніше
Етапи оформлення та будівництва промислової сонячної електростанції

В Україні діє один з максимальних зелених тарифів в Європі, тому будівництво комерційної сонячної електростанції — вигідне капіталовкладення. Увесь процес будівництва на об’єкт 30 кВт займає близько одного року та складається з декількох етапів

детальніше
Забруднення довкілля - Чому треба берегти екологію

За останні два роки тема екології та zero-waste стала особливо популярною. У магазинах зустрічаються люди з бавовняними мішечками, металеві трубочки витісняють пластикові, а багаторазові пляшки все частіше займають місце в сумці. Ми, як еко-амбасадори, ділимося з вами, чому робити це не безглуздо, а необхідно.

детальніше
Чек-лист законів із боротьби за екологію

Щоб урятувати планету від екологічного колапсу, недостатньо купки ініціативних людей. Освітні платформи цікавлять свідомих та ініціативних жителів — тобто нас із вами. А щоб ефективніше захищати екологію, потрібні законодавчі заходи.

детальніше
Як жити екологічно в мегаполісі

Удома ми можемо робити що завгодно: сортувати, розставляти еко-меблі та придбати бамбукові зубні щітки. Настав час думати, як можна вплинути на непідвладні сфери життя: транспорт, роботу, прогулянки та походи в різноманітні заклади.

детальніше
Загадкова переробка: що можна переробляти

Свідомий підхід до сміття — бажання, щоб відходи ставали вторсировиною. Для цього сортують сміття, але це не вирішує проблеми. Щоб сортування не було безглуздим, треба знати, які відходи не переробляються, і зменшити їх споживання.

детальніше
Як автотранспорт впливає на довкілля

На початку 70-х років ХХ століття частка забруднення атмосфери транспортом склала 10—15 %. У середині 90-х років показник збільшився до 50—60 %. Важко уявити, що там відбувається зараз.

детальніше
Що таке утилізація відходів?

У побуті часто зустрічаються пластикові пляшки, поліетиленові пакети, ємності від консервації, кухонні відходи. У поселеннях міського типу харчові викиди віддають тваринам, але що ж робити з рештою сміття?

детальніше
Давос та екологічні інновації в сільському господарстві

Давос — це місто у Швейцарії, де щорічно проводиться міжнародний економічний форум, голови делегацій різних держав обговорюють теми екології та безпеки Землі. Давос представив альтернативну заміну умов життя, спеціально для членів конференції виділили трансферів на електромобілях, провели екскурсію містом, де за його периметром розташовані сонячні батареї та вітрогенератори, також продемонстрували ділянки озеленення місцевості без допомоги хімічних добрив.

детальніше
Смог у великих містах

Приріст населення у великих містах щорічно збільшується двократно. Через кілька років більше людей потребуватиме транспортних засобів, робочих місць на промислових підприємствах, продуктів харчування, вирощених за допомогою хімічних добрив. Від екологічного стану міста зараз залежить народжуваність і здоров’я майбутніх жителів мегаполісу. Як людство зможе запобігти масштабній катастрофі?

детальніше
Екологічні наслідки застосування пестицидів

Пестициди — хімічні сполуки, які мають значне поширення в аграрному бізнесі та харчовій промисловості, використовуються при боротьбі з комахами, мікроорганізмами, бур’янами, лікуванні рослин від паразитарних захворювань.

детальніше
Екологічні проблеми й охорона природи в лісових зонах

Ліс для людини є головним ресурсом у сферах будівництва, канцелярії, фармації та медицини. Зараз легко змінити підлогове покриття на паркет, запросити видати чек у банку або купити в аптеці антибіотики.

детальніше
Зміна клімату

Зміна клімату за останнє століття стала спостерігатися набагато частіше. Людина своєю діяльністю і викликає ці коливання в природі, унаслідок чого спостерігаються аномальні явища в тих місцях, де, по суті, їх не має бути: посухи, повені, найсильніші шторми тощо. Проблема зміни клімату — головне екологічне завдання всього суспільства, яке треба вирішувати вже зараз!

детальніше
Глобальне потепління

Глобальне потепління вже кілька десятків років обговорюється вченими. Клімат відчутно змінюється, приміром, такої нестерпної спеки, як за останні роки, європейські країни не пам’ятали вже понад п’ять віків. Екологи давно б’ють на сполох і заявляють про повну зміну природного середовища. Глобальне потепління клімату — причини й наслідки його можуть бути дуже невтішними.

детальніше
Глобальне похолодання

Наукові дослідники спостерігають за зміною природного середовища не перший рік. Клімат змінюється — це безперечний факт. На зміну глобальному потеплінню може прийти глобальне похолодання. Причиною цього стануть зміни у Світовому океані, а саме підвищення рівня прісної води, яке сприятиме послабленню течій, що рухаються від екватора до полюсів. У результаті можуть зупинитися теплі течії, зокрема Гольфстрім. Таким чином, глобальне потепління веде до похолодання в європейських країнах і Північній Америці.

детальніше
Проблема виснаження озонового шару

Озоновий шар — цінний субстрат, що є особливим фільтром, який захищає біосферу та людство від прямого сонячного світла. Порушення озонового шару може призвести до безповоротних наслідків для всіх живих організмів. Проблема зменшення озонового шару дуже серйозна й може спричинити збільшення УФ-випромінювання в десять разів. Це, у свою чергу, сприятиме погіршенню зору живих організмів, збільшенню кількості хворих на рак шкіри, замору планктону у світовому океані, різним мутаційним змінам. Концентрація озону в повітрі маленька (0,0001 %), але її цілком вистачає для збереження всього живого від УФ-випромінювання.

детальніше
Як урятувати планету

Глобальні зміни клімату, озонові діри, вирубування лісових насаджень та інші аномальні явища, до яких людство доклало руку, тільки посилюють нездорову екологічну ситуацію у світі. Сьогодні ми маємо спільно докладати зусиль із порятунку планети для наших дітей. Не знаєте, як урятувати нашу планету від забруднення? Розпочніть із себе.

детальніше
Екологічні проблеми України

Про екологічні проблеми України не говорив лише лінивий, але шляхи їх вирішення донині залишаються незвіданими для всіх – від верхівки влади до рядового жителя нашої країни. У 2018 році був складений "антирейтинг" найзабрудненіших міст України, які очолили Дніпро та Маріуполь. Згідно з цим дослідження, 14 міст нашої країни мають досить серйозні екологічні проблеми.

детальніше
Як якість води впливає на наше життя?

Без всякого сумніву вода, яку ми споживаємо, повинна бути чистою. Забруднена вода є розповсюджувачем багатьох захворювань, в тому числі й важких (черевний тиф, дизентерія, холера, анкілостомоз), які можуть завдати непоправної шкоди здоров’ю людини. Вода – це головне джерело зараження людини та тварин такими паразитами, як глисти та бо лямблії. На жаль, ситуацію із забрудненням води можна спостерігати сьогодні навіть в економічно розвинених країнах, а тому дуже важливо стежити за основними показниками якості питної води.

детальніше
Як утилізувати тверді побутові відходи?

Сучасне життя суспільства призводить до утворення великої кількості відходів: будівельне та побутове сміття, інші відходи життєдіяльності людини. Темпи зростання населення нашої планети збільшуються з кожним роком і, разом з тим, виникає досить серйозна проблема – утилізація відходів. Розглянемо, як утилізувати побутові відходи швидко та надійно, щоб це не позначилося на екології навколишнього середовища (в т.ч. ви дізнаєтеся, як утилізувати поліетиленові пакети та інше сміття з ПВХ).

детальніше
Що таке Киотский протокол?

Сучасній людині важливо знати, що таке Кіотський протокол. Це один з кроків, що ведуть до поліпшення кліматичної ситуації на всій планеті. Кіотський договір або Кіотська угода – це міжнародний документ, підписаний в 1997 році 142 економічно розвиненими країнами світу про скорочення викидів парникових газів в атмосферу нашої планети, що є головним чинником в стримуванні глобального потепління.

детальніше
Останні зміни в екологічному законодавстві України

В останні роки екологічне законодавство України зазнало серйозних змін. "Першою ластівкою" стали Закони України "Про оцінку впливу на навколишнє середовище" та "Стратегічну екологічну оцінку", які були прийняті у 2017 році та набрали чинності в грудні цього ж року. Це стало закономірним результатом вступу в силу Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

детальніше