Карбон КНС

Україна, Київ,вул. Смольная 9Б

Найбрудніші водойми Києва

Найбрудніші водойми Києва

Екологічна ситуація з водоймами Києва на сьогодні настільки сумна, що якщо вже сьогодні вжити заходів із їх очищення, то перші позитивні результати будуть щонайменше через 5 років.

Екологічна ситуація з водоймами Києва на сьогодні настільки сумна, що якщо вже сьогодні вжити заходів із їх очищення, то перші позитивні результати будуть щонайменше через 5 років. Ідеться не лише про критично завищені показники неприпустимих хімічних елементів у пробах води з точки зору санітарних норм, а й про геологічні проблеми. При цьому реальна статистика схована від громадськості, і сьогодні кияни та гості столиці продовжують відпочивати на берегах водойм, не уявляючи собі, яку небезпеку для здоров’я приховує такий релакс.

Зокрема, якщо відійти від полеміки та заглибитися в «голі» факти, можна виявити, що близько 50 озер у межах міста з повною упевненістю можна назвати дійсно брудними й абсолютно не придатними для купання в них, а також рибальства.

Найбрудніші водойми Києва з позиції непридатності для експлуатації можна розділити на кілька категорій:

  • виявлені порушення санітарних норм: озера: Вирлиця, Сонячне, Пономарівське, Заплавне, озеро в парку Партизанської Слави, Бобровня, Алмазне, Гнилуша (тут навіть сама назва вказує на проблему з точки зору екології та санітарії), Кругле, Берізка на території Гідропарку, Центральне, Видубицьке, Либідське, Куринівське, Дубки, Синє, Голубе, Петрівське, затока Верблюд, ставки на вулиці Прилужній, у смт Коцюбинське;
  • впадають зливові стоки: озера: Нижній Тельбин, Віра на вулиці Архітекторів, Сирецьке, система штучних водойм Опечень; ставки: Совські, Дідоровські, Голосіївські в парку ім. Рильського, Мишеловські, ставки на території «Теремків-2», група ставків на річці Нивка, ставок у балці Проня та на хуторі Шевченка.

На особливу увагу заслуговують і водойми кар’єрного типу, оскільки зараз, крім невідповідності необхідним санітарним нормам, є і такі геологічні чинники, як зрушення і зсуви на схилах, нестабільний ґрунт на дні та ін.

Що стосується водойм Києва, розташованих у безпосередній близькості до промислових об’єктів, сільськогосподарських угідь, таких як ферми, пташники, про їх експлуатацію з будь-якою метою не може бути й мови.

Список найбрудніших водойм Києва з кожним роком поповнюється новими об’єктами, і якщо динаміка набиратиме обертів, уже наші діти не матимуть можливості відпочити на пляжі в межах міста.

Читати також
Екологічні проблеми Дніпра
Чорнобиль - заповідник рідкісних тварин