https://www.traditionrolex.com/34

КАРБОН КНС - Про Чорнобиль, заповідник рідкісних тварин
Карбон КНС

Україна, Київ,вул. Смольная 9Б

Чорнобиль — заповідник рідкісних тварин

Чорнобиль — заповідник рідкісних тварин

Чернобыль — место, где произошла одна из крупнейших катастроф человечества и образовалась огромнейшая по площади зона отчуждения. Именно здесь, несмотря на всю невозможность происходящего с точки зрения науки, сегодня можно наблюдать совершенно фантастические метаморфозы природы.

Чорнобиль — місце, де сталася одна з найбільших катастроф людства й утворилася величезна за площею зона відчуження. Саме тут, незважаючи на всю неможливість того, що відбувається, із точки зору науки, сьогодні можна спостерігати абсолютно фантастичні метаморфози природи. Іншими словами, Чорнобиль став місцем, де закони природи без дії людського чинника стали діяти за природним алгоритмом, унаслідок чого вже незабаром можна буде говорити про цю зону як про один із найкращих заповідників країни.

«Чорнобиль — заповідник рідкісних тварин» — зовсім не пафосне перебільшене твердження, а цілком логічна закономірність. Парадоксально, що саме масштабна катастрофа зумовила те, що в Чорнобилі сьогодні можна зустріти цілі популяції представників флори і фауни, занесених до Червоної книги. Це коні Пржевальського, рисі, які до цього вважалися зниклим видом на території України, ведмеді, лосі, косулі, а також червонокнижні види сов, тетерука, пугачі й інші представники ряду птахів. Видри, борсуки, олені, вовки, кабани та інші тварини впродовж останніх ста років були рідкісними гостями на цій території, а зараз є повноправними мешканцями лісів. Більше того, точною інформацією про кількість і види представників тваринного світу в зоні відчуження не володіє ніхто, оскільки з кожним роком цифри зростають.

Сприятливий вплив на такий сплеск еволюційного відродження тваринного та рослинного світу зробив і той факт, що Чорнобиль є закритою територією.
Цікаво й те, що глобальна реорганізація екосистеми в Чорнобильській зоні почалася буквально в той самий час, як її залишили люди. Виходить, чим менший вплив людина справляє на довкілля, тим більш благодатне воно для братів наших менших. Ще одним дивовижним фактом є те, що, якщо в цілому вивчати статистику приросту кількості окремих видів тварин і птахів у всьому світі, то в Чорнобилі відзначається стабільне зростання показників, тоді як в інших країнах багатьох представників флори і фауни вже сьогодні відносять до зникаючих видів.

Якщо говорити про рослинний світ, тут також не обійшлося без дива. Попри те, що кліматичні умови зони Чорнобиля передбачають активне зростання певних видів і родин рослин, тут можна зустріти абсолютно унікальних представників флори, таких як: магнолію, рододендрон, метасеквою тощо.

Читати також
Екологічна катастрофа р. Либідь
Заборона пластикових пакетів в Україні

https://www.traditionrolex.com/34