Заборона пластикових пакетів в Україні — гостра проблема на сьогодні, що безпосередньо стосується екології. Упродовж останнього десятиліття в нашій країні активно велася робота як від імені вчених, так і від волонтерів щодо того, що утилізація пластика, зокрема пластикових пакетів, завдає непоправної шкоди довкіллю.
Заборона пластикових пакетів в Україні — гостра проблема на сьогодні, що безпосередньо стосується екології. Упродовж останнього десятиліття в нашій країні активно велася робота як від імені вчених, так і від волонтерів щодо того, що утилізація пластика, зокрема пластикових пакетів, завдає непоправної шкоди довкіллю. При цьому неодноразово наводилася як приклад успішна практика інших країн: так, на сьогодні 33 країни на урядовому рівні заборонили пластикові пакети, а 53 країни ввели жорсткі обмеження, що стосуються безпосередньо матеріалів, із яких можна виробляти пакети.
Важливі зміни мають будуть впроваджені і в Україні у 2022 році. Саме про це говориться в законопроекті № 2051-1, який схвалили 365 депутатів Верховної Ради в першому читанні. Звичайно, не йдеться про повне вилучення з продажу пластикових пакетів, оскільки цей шлях є дуже довгим. Сьогодні відомо, що обмеження не торкнуться пакувальних матеріалів із пластика з такими параметрами:
- виготовлені з біорозкладаної сировини;
- пакети з надтонкого пластика (одноразові), ширина яких не перевищує 225 мм, де відсутні бічні складки;
- пакети, глибина яких з урахуванням бічних складок не перевищує 345 мм;
- пакети, висота яких не перевищує 450 мм, ураховуючи висоту ручок.
Також із 1 січня 2022 року цей законопроект передбачає повну заборону на використання та реалізацію пакетів, що виготовляються з оксорозкладаної сировини. Крім того, виробники біорозкладаних пакетів мають маркувати свою продукцію відповідно до вимог державного стандарту.
Що стосується використання пластикових пакетів безпосередньо в харчовій промисловості, а також при транспортуванні певного типу продуктів, до винятків відносять: рибу та морепродукти, м’ясо та птицю всіх сортів, продукцію, пропоновану до продажу на вагу, і деякі інші товари відповідно до визначеного списку.
У цілому вже сьогодні можна говорити про те, що таке нововведення щодо заборони використання пластикових пакетів — одні з перших, але досить упевнених кроків із боку українського уряду на шляху вирішення всесвітньої екологічної проблеми. Проте успішність результату з моменту запуску закону безпосередньо залежить від кожного з нас.
Читати також:
Найбрудніші водойми Києва
Екологічна катастрофа р. Либідь
Що ефективніше - вітрогенератори або сонячні електростанціі