Плюсові температури в грудні 2019 року — теплова аномалія, яка стурбувала синоптиків та екологів. Вони заявляють про глобальне потепління, зміну клімату, яку спровокувала діяльність людини, збільшення викидів СО2 і токсичних відходів.
Плюсові температури в грудні 2019 року — теплова аномалія, яка стурбувала синоптиків та екологів. Вони заявляють про глобальне потепління, зміну клімату, яку спровокувала діяльність людини, збільшення викидів СО2 і токсичних відходів.
Позитивна температурна аномалія зафіксована по всій території нашої країни. Норма температури в грудні перевищена в середньому на 6—8 °С, а в деяких областях — на 10 °С. Зафіксовані факти цвітіння пролісків та інших рослин перед Новим роком.
Це не перша аномальна зима з початку регулярних метеорологічних спостережень, але у 2019 році температура досягла рекордної позначки.
Плюси і мінуси теплої зими
Тепла зима 2019 року обумовлена зміною клімату на планеті. Вона має як переваги, так і недоліки. Аномально висока для грудня температура повітря дозволяє істотно економити на сплаті рахунків за опалювання. Комунальні служби витрачають менше бюджетних коштів на закупівлю реагентів і снігоприбиральні роботи.
Серед мінусів м’якої зими:
- послаблення імунітету людей;
- збільшення кількості респіраторних захворювань;
- зниження тонусу м’язів.
Морозна погода зі снігом піднімає настрій, викликає бажання вийти на прогулянку. Тепла волога зима, короткий світловий день можуть стати причиною депресії, люди пасивно сприймають дійсність, бачать навкруги тільки сірість, легко зневірюються.
Для первоцвітів, які розпустилися ще в грудні, тепла зима не становить небезпеки, але для декоративних квітучих кущів температурні аномалії можуть стати фатальними. Рододендрони й інші рослини втрачають стійкість до заморозків і надалі можуть загинути навіть за незначних коливань температури.
Прогнози синоптиків
За прогнозами синоптиків у січні й лютому очікується мокрий сніг, ожеледь, але температура повітря перевищуватиме норму на кілька градусів. Не варто чекати на водохресні морози й щедрі снігопади.
Відсутність снігового покриву негативно позначається на екологічній обстановці, може стати причиною зниження врожайності сільськогосподарських культур і рівня води в річках і штучних водоймах. Для покращення екологічної ситуації необхідно ретельно проаналізувати причини аномального потепління, урахувати рекомендації синоптиків та екологів.
Читати також:
Чи чекає нас глобальне потепленіе
Що таке малий льодовиковий період