Ліс для людини є головним ресурсом у сферах будівництва, канцелярії, фармації та медицини. Зараз легко змінити підлогове покриття на паркет, запросити видати чек у банку або купити в аптеці антибіотики.
Ліс для людини є головним ресурсом у сферах будівництва, канцелярії, фармації та медицини. Зараз легко змінити підлогове покриття на паркет, запросити видати чек у банку або купити в аптеці антибіотики. В основі проблем глобального потепління лежить збіднення екосистем. При адекватній підтримці середовища із заповненням вирубаної деревини можна регулювати концентрацію вуглекислого газу в повітрі, якість ґрунту, рівень ґрунтових вод. Якщо перелічені показники в надлишку, то західне населення України потерпає від повеней, а східна частина — від утворення пустинних зон і суховію. Для вдосконалення системи й підтримки балансу між матеріальними та природними потребами людства представникам економіки й екології необхідно возз’єднатися.
Вплив людини на рослинний світ
Стан флори залежить від способу заробітку підприємців і браконьєрів. У 2018 році Україну визнали першою в переліку країн із незаконним вирубуванням дерев. Кількість випадків перевищує 35 % від загального збіднення рослинності. Штраф за вирубування сухостою в Україні оформлюється лісничим господарством, ціна залежить від місцезнаходження всохлої ділянки, діаметру й довжини деревини.
У зв’язку з настанням екологічної катастрофи значення лісу зростає. Нинішнє покоління кричить на кожному розі про збереження природи. Так, потрібне позбавлення від пластика й поліетилену, заміна будівельного дерева виробами з відходів, щорічні суботники зі збагаченням парків, лісових і санітарних зон рослинами. Значення лісу для сучасної людини може бути різним. Для підприємця — це бізнес, для еколога — душа, а для людей з особистими труднощами — просто квитанція за комунальні платежі. Кожен із них турбується про своє здоров’я та життя. Дерево за вікном приносить прохолоду жаркого літа, застерігає від повені, дає кисень, забезпечує продуктами. Варто замислитися і не допустити абсолютного знелісення.
Читайте також:
ЕКОЛОГІЧНІ НАСЛІДКИ ЗАСТОСУВАННЯ ПЕСТИЦИДІВ
СМОГ У ВЕЛИКИХ МІСТАХ