https://www.traditionrolex.com/34

Рейтинг сонячних електростанцій України за потужністю - Karbon CNS
Карбон КНС

Україна, Київ,вул. Смольная 9Б

ТОП сонячних електростанцій України за потужністю

ТОП сонячних електростанцій України за потужністю

Десятиліття тому сонячні електростанції будувалися тільки на півдні нашої країни. Зараз це поширений бізнес, що розвивається практично в усіх регіонах. Іноземних і вітчизняних інвесторів притягують високі (за зеленим тарифом) ставки.

Десятиліття тому сонячні електростанції будувалися тільки на півдні нашої країни. Зараз це поширений бізнес, що розвивається практично в усіх регіонах. Іноземних і вітчизняних інвесторів притягують високі (за зеленим тарифом) ставки. Найбільші сонячні електростанції в Україні зосереджені в таких областях:

  • Дніпропетровська — із потужністю у 290 МВт;
  • Одеська — із сумарною потужністю всіх СЕС у 240 МВт;
  • Вінницька — загальні потужності становлять 228 МВт;
  • Херсонська — спільна продуктивність — близько 100 МВт.

В Україні на сьогодні функціонує приблизно 10 тисяч приватних і понад 2 тисячі промислових сонячних електростанцій.

Сонячні електростанції України на карті

Ефективність сонячних батарей залежить від інсоляції сонця. Інакше кажучи, від кількості сонячної енергії, що падає на одиницю площі поверхні Землі в певній місцевості за рік. Вивчивши карту, можна побачити, що інсоляція для міст є різною і залежить від пори року, регіону. Найвища інсоляція (5 одиниць) спостерігається в Херсонській, Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській і Миколаївській областях, а найнижча (менше ніж 3 одиниці) — у Чернівецькому й Івано-Франківському регіонах. В інших областях вона становить від 3 до 5 одиниць.

Подивившись, як розташовані сонячні електростанції в Україні на карті, можна побачити, що перші СЕС зосереджені в зонах максимального рівня інсоляції — на півдні країни. Проте зараз можна спостерігати тенденцію до їх розподілу по всій території. Карта інсоляції України притягує інвесторів енергетичної галузі, що сприяє спорудженню нових сонячних електростанцій.

Найбільша сонячна електростанція України

У Дніпропетровському регіоні біля с. Старозаводське, на місці залишеного рудного кар’єру (поблизу Нікополя) запрацювала найпотужніша та найбільша сонячна електростанція в Україні. Велетенську СЕС звели за гроші інвесторів — китайського підприємства China Machinery Engineering Corporation і вітчизняної компанії ДТЕК. 75 тисяч сонячних батарей на площі 400 га було встановлено впродовж року. Сьогодні сонячна електростанція вийшла на проектну потужність і виробляє 290 млн КВт⋅ч на рік. Цього вистачає, щоб повністю забезпечити електроенергією два невеликі міста.

Читати також
ТОП сонячних електростанцій Миру
Як гольфстрім впливає на клімат

https://www.traditionrolex.com/34