Щорічно восени й навесні починається масове спалювання трави, сміття та листя. Так, через відсутність нормального вивезення відходів, лінощі місцевих жителів і спроби швидше впоратися зі своїми обов’язками виникають неконтрольовані пожежі, які складно загасити самостійно.
Щорічно восени й навесні починається масове спалювання трави, сміття та листя. Так, через відсутність нормального вивезення відходів, лінощі місцевих жителів і спроби швидше впоратися зі своїми обов’язками виникають неконтрольовані пожежі, які складно загасити самостійно. Окрім цього, через спалювання трави:
- можна отримати опіки, особливо коли використовується бензин або інші горючі речовини;
- у повітря потрапляють продукти горіння, пестициди й важкі метали, що перебувають у придорожній траві;
- від палів і лісових пожеж страждають тварини, наприклад їжаки, вогнем можна знищити кладки птахів;
- спалюється підземний запас насіння;
- вогнем і попелом можна пошкодити ґрунт і погіршити його родючість.
Більшість людей не замислюються про наслідки, оскільки не знають, що ризикують своїм і чужим життям. Адміністративні покарання та система штрафів, передбачені в низці країн, упроваджені для того, щоб зупинити людей від учинку, який може спричинити неконтрольовану й руйнівну пожежу.
Наслідки сезонних палів
Люди в селах і віддалених від цивілізації міст помилково вважають, що пал сухої трави та листя допомагають ґрунту, хоча насправді для добрива вигідніше використати старі рослини. Після підпалу земля відновлюється мінімум 5 років, а тварини можуть на неї ніколи не повернутися, що порушує екологію всієї місцевості.
Природа потурбувалася про своє оновлення самостійно. Так, у молодих дерев шанс згоріти нижчий, ніж у старих і трухлявих, а трава перегниває, тому новим рослинам нескладно прорости на цьому самому місці. У ґрунту є власна мікрофлора, яка чудово забезпечує себе без палів, тому «ефект метелика» спрацює, навіть якщо загине лише одна комаха.
Навіть низові пали можуть пошкодити кореневу систему рослин, що погано позначиться на їхньому здоров’ї. Попіл, що залишився на землі, заважатиме проникненню води в ґрунт, а рослини не зможуть здійснювати фотосинтез.
Порушення екологічної рівноваги та пожежі
Неінформована людина і не підозрює, скільки тварин і птахів можуть жити в траві: жаби, зайці, їжаки. Окрім них, також гинуть личинки, лялечки, сонечка, дощові черв’яки та інші комахи.
При сезонних палах є ризик похитнути всю екологічну ситуацію, що загрожує зникненням птахів, тварин і комах. Але найголовніша небезпека, яку приховує в собі спалювання листя, — пожежі.
Щодня тисячі людей по всьому світу борються з пожежами, викликаними природою та людиною. Будь-яка така катастрофа — величезний удар по природі, адже обробка спаленого ґрунту й висадка нового лісу займає десятки років.
Фахівці витрачають усе життя на те, щоб визначити пожежонебезпечні зони й запобігти стихії, локалізувати пожежу й мінімізувати збитки, тоді як інші люди свідомо палять листя, тим самим завдаючи шкоди планеті.
Читати також:
Лісові пожежі і екологія
Ліс - легені планети