Карбон КНС

Україна, Київ,вул. Смольная 9Б

Ліс — це легені нашої планети

Ліс — це легені нашої планети

Ще з дитинства нам прищеплюють турботу про довкілля. Будь-яка дитина знає про те, що саме дерева — легені планети, які при фотосинтезі виробляють необхідний для живих організмів кисень.

Ще з дитинства нам прищеплюють турботу про довкілля. Будь-яка дитина знає про те, що саме дерева — легені планети, які при фотосинтезі виробляють необхідний для живих організмів кисень. Але мало хто замислюється над тим, що, окрім газоутворення, лісовий масив:

  • впливає на клімат і наявність чистої води;
  • сприяє появі лісової фауни;
  • очищує повітря від шкідливих часток і пилу;
  • згладжує підйоми води в річках, зміцнює коренями берега;
  • здавна є для людини джерелом матеріальних ресурсів.

Не лише людина стає причиною зникнення лісів: крім антропогенного чинника, також є і біотичний, коли кущі, мохи й лишайники витісняють лісові масиви. Дані із супутників допомагають простежити динаміку такого процесу, як «знелісення», і звернути увагу громадськості на цю проблему, поки наслідки не стали катастрофічними.

Наслідки знелісення планети

Процес знищення лісів впливає на всі сфери життя людини та призводить до:

  • глобального потепління і є однією з причин посилення «парникового ефекту»;
  • поганого проникнення води в землю;
  • ерозії ґрунтів, сприяє розростанню ярів, появі зсувів і затоплень, а також зменшує адгезію;
  • зменшення біологічного різноманіття, зникнення багатьох порід дерев.

Ліс — це легені нашої планети, але, окрім цього, він виконує безліч важливих функцій: готує ґрунт, дбає про фільтрацію повітря та створює цілі екосистеми. До знелісення не можна ставитися недбало, оскільки наслідки торкнуться всіх живих організмів.

Глобальна екологічна катастрофа

За динамікою зникнення лісів спостерігає безліч організацій. Влада багатьох країн на законодавчому рівні обмежує вирубування дерев і посилює адміністративні покарання, а багато благодійних організацій займаються висадкою лісу, але насамперед необхідно зупиняти їхнє знищення.
Споконвіку людина використовує дерево як будівельний матеріал для спорудження будинків, виробництва паперу й заготівлі дрів, не замислюючись про майбутнє планети. Неконтрольоване знищення лісу без відновлення рано чи пізно призведе до погіршення екологічної ситуації, глобального потепління, танення льодовиків, зменшення родючості ґрунту та зникнення популяції тварин.
Дерева — легені планети, і відсутність лісового масиву згубно позначиться на житті всіх живих організмів. Попри те, що в знелісенні є провина тварин, які перешкоджають відновленню лісу, усе ж більшої шкоди довкіллю завдає людина. У ХХ столітті знищення лісу досягло критичної позначки, і цифри продовжують зростати: сьогодні тільки в нас є шанс зупинити неконтрольоване вирубування дерев і потурбуватися про планету, яка годує нас усіх.

Читати також:
Найбільш екологічно небезпечні райони Києва
Лісові пожежі і екологія