Сьогодні неможливо знайти людину, яка не захоплюється красою тайгового лісу, засніжених гір або безмежного моря. Проте вже впродовж кількох століть люди по-варварськи ставляться до природи.
Сьогодні неможливо знайти людину, яка не захоплюється красою тайгового лісу, засніжених гір або безмежного моря. Проте вже впродовж кількох століть люди по-варварськи ставляться до природи. Будівництво заводів-гігантів, ядерні випробування, техногенні аварії є доказами того, що доктрини, покликані охороняти довкілля, не в змозі виконувати свої обов’язки.
Для захисту довкілля вже понад 50 років з’являються природоохоронні громадські організації, засновані справжніми фанатами своєї справи. Серед них й організація Greenpeace.
Історія зародження Грінпісу
Організація Грінпіс — це екологічне міжнародне співтовариство, діяльність якого спрямована на екологічне відродження.
Наприкінці 60-х років минулого століття в США планували провести випробування на Алясці підземної ядерної бомби. Екологи попереджали, що це може призвести до цунамі й землетрусів, проте уряд не змінив свого рішення. Тоді еколог із Канади Ірвінг Стоув, провівши низку благодійних концертів, зібрав групу однодумців для експедиції на Аляску.
У 1971 році група ентузіастів вирушила в дорогу на судні. І хоча їм так і не вдалося дістатися Аляски, факт протесту викликав світовий громадський резонанс, й уряд Америки змушений був припинити підготовку до випробувань ядерної зброї.
Волонтери, що встали на захист природи, зрозуміли, яку потужну зброю отримали. Саме день першої акції протесту — 11 вересня — офіційно вважається днем народження організації.
Напрями діяльності Greenpeace
Основні принципи організації Greenpeace — незалежність, протест дією і ненасильство. Основним завданням члени «Зеленого світу» вважають екологічне відродження та залучення влади до збереження природи. До основних напрямів роботи організації належать:
- припинення виготовлення токсичних речовин;
- призупинення глобального потепління;
- збереження природи океанів, лісів і джунглів;
- забезпечення атомного роззброєння;
- відмова від війн і перехід до мирного співіснування;
- уведення екологічно стійкого землеробства.
Із часу заснування члени організації здійснили безліч мирних акцій, створюючи громадський резонанс і привертаючи увагу ЗМІ до проблем екології. Особливо можна виділити повне знищення у 2011 році в Австралії генетично модифікованої пшениці та протест проти затоплення нафтової платформи Shell.
Читати також
ТОП сонячних електростанцій України
ТОП сонячних електростанцій Світу