https://www.traditionrolex.com/34

Розвиток зеленої енергетики в Україні - karbon-cns.com.ua
Карбон КНС

Україна, Київ,вул. Смольная 9Б

Зелена енергетика — альтернативне джерело енергії

Зелена енергетика — альтернативне джерело енергії

Руйнування озонового шару, забруднення навколишнього середовища, зміна клімату дали поштовх до пошуку в усьому світі поновлюваних джерел енергії.

Руйнування озонового шару, забруднення навколишнього середовища, зміна клімату дали поштовх до пошуку в усьому світі поновлюваних джерел енергії. Що ж належить до таких джерел? Альтернативну енергію отримують з:

  • сонячного світла;
  • водних потоків;
  • вітру;
  • геотермальної теплоти;
  • біопалива.

Щоб стати енергонезалежною країною та поліпшити екологію, нам потрібно розвивати зелену енергетику в Україні. Для цього в державі є всі умови.

ВДЕ — майбутнє української енергетики

Для значного збільшення зеленої енергії необхідно перебудувати чинну енергосистему. Це дозволить майже повністю отримувати енергію з екологічно чистих джерел, така думка фахівців. За прогнозами, зелена енергія України буде грунтуватися, в першу чергу, на вітровій енергетиці, яка вже в цьому році зайняла одне з перших місць в ТОП-5 за темпами розвитку.

Однак є величезні ресурси для отримання енергії з біомаси рослинного походження. Перспективним в отриманні зеленої енергії в Україні є отримання біопалива із залишків переробки: зернових культур, картоплі, кормових буряків та кукурудзи. Також його можна отримати, вирощуючи багаторічні рослини, які невибагливі до клімату та грунтів — міскантус чи світчграс. Зараз виробники цього виду енергії займають одне з останніх місць.

Перспектива розвитку ВДЕ з переходом на систему аукціонів

Сьогодні в країні діє зелений тариф, запроваджений для стимулювання розвитку альтернативної енергії. Зараз тариф для сонячної та вітрової енергій в Україні є найвигіднішим в Європі. ВДЕ від загального виробництва становить приблизно 1,8%, а держава платить за неї на рівні 9%. Без зміни наявного положення постраждають усі: держава не зможе викуповувати енергію в повному обсязі, свої гроші втратять інвестори.

Для поліпшення ситуації в січні 2020 року зелена енергетика України переходить до зелених аукціонів, які будуть проводитися два рази на рік. Взяти участь можуть проекти з будь-якою потужністю. Це дозволить переможцям аукціону укладати договори на продаж чистої енергії протягом 20 років за аукціонною ціною. Також при використанні українського обладнання додатково надається 10% надбавка до ціни.

Читати також
Смог - проблема осені 2019
Все про озонові діри

https://www.traditionrolex.com/34